Klor Çeşitleri

Klor Çeşitleri

Klor Çeşitleri Nelerdir?

Klor çeşitleri bir çok değişik formda üretilen ve satılan ürünlerdir. Su artılması ve yüzme havuzları klorlanmasında kullanılmaktadır. Tablet, Gaz, Toz ve Sıvı klor formları en bilinen çeşitleridir. Bu formlar arasında en uygun maliyeti ve basit kullanım şekli ile sıvı klor daha çok talep edilmektedir.

Klor Nerelerde Kullanılır?

Klorlama yapılması gereken her ortamda kullanılabilir. Su arıtma tesislerinde, il, ilçe, belde, köy su depolarında, kuyu suyu klorlamasında, içme suyu, kullanma sularında ve yüzme havuzlarında sıvı klor ya da diğer klor çeşitleri kullanabilir.

klor-satan-firmalar

Nasıl Kullanılır?

Kullanım şekli kullanılacak klor türüne göre değişkenlik gösterir. Seçim yapılacak klor çeşidine göre aktif klor oranları farklılık gösterir ve bu farkla dozlama miktarları değişkendir.

En yaygın olan sıvı klor tüketimi uygun maliyetli ve basit kurulumlu klor dozaj pompası ile kullanır. Klor dozaj pompası, sıvı klorun klorlama yapılacak ortama otomatik olarak klorlama yapılmasını sağlar. Her bütçeye uygun klor dozaj pompaları vardır. Bu pompaların fiyatları özellikleri ve kapasitelerine göre belirlenir. En uygun klorlamanın yapılması için ortama göre klor çeşidi ve klorlama yöntemi belirlenmelidir. Eğer klorlama ile ilgili bilgi sahibi değilseniz firmamızdan ücretsiz bilgi alabilir ve sipariş verebilirsiniz.

Detaylı Bilgi Formu