Ortotolidin

Ortotolidin

Ortotolidin Solüsyonu ve Çözeltisi

Ortotolidin solüsyonu pratik bir şekilde suyun içerisindeki toplam klor miktarını skala yardımıyla ölçmek adına kullanılan kimyasal bir çözeltidir. Suda bağlı ya da serbest halde bulunan klorun tayinini belirlmek için manuel veya dijital sistemler kullanılabilir.

ortotolidin-çözeltisi-solüsyonu

Serbest klor testini yapmak için sadece ortotolidin solüsyonu, numune kabı ve klor skalasına ihtiyacınız vardır. Numune kabına alınan sıvı çalkalandıktan sonra 0,1 ml ortotolidin solüsyonu eklenir ve 5 dakika kadar beklenir. Renk değişimine uğrayan su klor skalası ile karşılaştırılarak içerisindeki klor oranı kolay bir şekilde tayin edilir. 5 dakikalık bekleme sudaki serbest klorun tespit edilmesi için yeter süredir.

Firmamız 1 litrelik ambalajlarla satış yapmaktadır. 2 yıla raf ömrü ile bozulmadan kullanabileceğiniz ürünümüz sipariş ettiğiniz gün kargo imkanı da sunmaktadır.

Ortotolidin haricinde diğer klor ölçüm ürünleri, cihazları ve test kitlerini de tedarik edebileceğiniz firmamız klor dozaj pompaları, transfer pompaları ve otomatik klorlama sistemleri de dahil olmak üzere klorla ilgili her ihtiyacınıza uygun çözümler sunmaktadır.

Detaylı Bilgi Formu